Sleepy Kraken RunYak (TTC Event - Run/Kayak Duathlon)

This run is partly offroad and on paved surface This run offers water stations and/or medical assistance if needed
City: Coker, AL
Date: Saturday June 13, 2020 9:00 am
Distance: 2mi Run - 2 mi Paddle - 2 mi Run. There is also a 4 mile run only option
Director: Roy Meeks
Info:

Race starts at Lake Lurleen State Park - 13226 Lake Lurleen Road, Coker AL 35452

Registration/More Info



Search: Division: [clear]

Place Name M/F Age Time Division
1 Gugliucci, Steve M- Run 29 00:28:11 M- Run25-29
2 Aiken, Jeff M- Run 63 00:38:49 M- Run60-64
3 Human, Craig M- Run 41 00:39:20 M- Run40-44
4 Barlow, Leigh F- Run 43 00:39:52 F- Run40-44
5 Dockery, Crystal F- Run 48 00:57:57 F- Run45-49
6 Nance, Beverly F- Run 50 00:57:58 F- Run50-54
7 Kasteler, Brandon M- Ind Kayak 48 01:00:30 M- Ind Kayak45-49
8 Kitchens, Greg M- Ind Paddle 39 01:03:06 M- Ind Paddle35-39
9 Gasque, Luke M- Ind Kayak 26 01:03:20 M- Ind Kayak25-29
10 Wade, Tim M- Ind Kayak 0 01:06:41 M- Ind Kayak9 & Under
11 Wade, Ben M- Ind Kayak 16 01:09:22 M- Ind Kayak15-19
12 Jones, Jason M- Ind Kayak 47 01:12:40 M- Ind Kayak45-49
13 Fuller, John M- Ind Kayak 0 01:14:38 M- Ind Kayak9 & Under
14 Kasteler, Issac M- Ind Kayak 0 01:14:55 M- Ind Kayak9 & Under
15 Harmon, Coleman M- Ind Kayak 52 01:15:22 M- Ind Kayak50-54
16 Boisnert, Brant M- Ind Paddle 33 01:17:47 M- Ind Paddle30-34
17 Kristi Brown, Jamie Gajos F- Team Kayak 0 01:17:50 F- Team Kayak9 & Under
18 Biars, Jon M- Ind Kayak 41 01:18:18 M- Ind Kayak40-44
19 Bordeaux, Tony M- Ind Kayak 53 01:19:04 M- Ind Kayak50-54
20 Trotter, Adam M- Ind Kayak 0 01:19:23 M- Ind Kayak9 & Under
21 Arsenault, Anna F- Ind Kayak 34 01:22:46 F- Ind Kayak30-34
22 Wagner, Matt M- Ind Paddle 40 01:22:47 M- Ind Paddle40-44
23 Fuller, Noah M- Ind Kayak 17 01:23:42 M- Ind Kayak15-19
24 Kathy Skinner, Tyler Skinner Coed Kayak 0 01:24:18 Coed Kayak9 & Under
25 Renfroe, Brittnay F- Ind Kayak 27 01:24:33 F- Ind Kayak25-29
26 Cameron, Carrie F- Ind Kayak 44 01:24:45 F- Ind Kayak40-44
27 Secor, Stephen M- Ind Paddle 61 01:24:58 M- Ind Paddle60-64
28 Snow, Richard M- Ind Kayak 74 01:25:28 M- Ind Kayak70 & older
29 Nicols, Charles M- Ind Kayak 60 01:25:45 M- Ind Kayak60-64
30 Gray, Mike M- Ind Kayak 52 01:26:12 M- Ind Kayak50-54
31 Burdine, Amber F- Ind Kayak 43 01:26:20 F- Ind Kayak40-44
32 Hirst, Andrea F- Ind Kayak 0 01:26:44 F- Ind Kayak9 & Under
33 Faile, Marie F- Ind Kayak 38 01:30:11 F- Ind Kayak35-39
34 Fuller, Jeff M- Ind Paddle 47 01:30:22 M- Ind Paddle45-49
35 Cook, Casey M- Ind Kayak 38 01:30:47 M- Ind Kayak35-39
36 Crumpton, Morgan F- Ind Kayak 30 01:32:32 F- Ind Kayak30-34
37 English, PJ M- Ind Kayak 37 01:32:33 M- Ind Kayak35-39
38 Preston, Rebekah F- Ind Kayak 0 01:33:33 F- Ind Kayak9 & Under
39 Ruth Harmon, Oakley Harmon F- Team Kayak 0 01:33:34 F- Team Kayak9 & Under
40 Richards, Deidre F- Ind Kayak 0 01:34:11 F- Ind Kayak9 & Under
41 Goode, Ted M- Ind Kayak 0 01:35:18 M- Ind Kayak9 & Under
42 Kaylor, Sara F- Ind Kayak 37 01:36:12 F- Ind Kayak35-39
43 Foster, Jonathan M- Ind Kayak 47 01:38:53 M- Ind Kayak45-49
44 Laurie Arizumi, Koji Arizumi Coed Kayak 0 01:40:48 Coed Kayak9 & Under
45 Kelley, Tyler M- Ind Kayak 29 01:49:47 M- Ind Kayak25-29